VIII Piknik Dojrzałego Lata | Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego2016

viii Turystyczny Piknik DojrzaŁego Lata (2)Piknik Dojrzałego Lata, to od samego początku była miała być cykliczna impreza, która na celu miała promować okoliczne tereny i to co tu jest ciekawego pod względem turystyczny, edukacyjnym, kulinarnym itd. I chyba przez te kilka lat osiągnęliśmy swój cel. Na Pikniki przyjeżdża coraz więcej ludzi, nawiązujemy różne kontakty, inspirujemy się do działania. Ta część Małopolski, jest nadal mniej znana i mniej uczęszczana turystycznie. A mych koniecznie chcemy to zmienić. Bo to piękne, malownicze tereny bram Beskidu Wyspowego. Niezbyt duże pagórki zachęcają do rodzinnych wycieczek, tak pieszych, jak i rowerowych. A i to, że nie idziemy na wycieczkę, jakbyśmy byli w Warszawie na Marszałkowskiej, także jest wielkim atutem. A my na naszych tematycznych, corocznych Piknikach, chcemy pokazać te walory, które mogą być interesujące dla potencjalnych klientów, a także zapromować lokalnych gestorów usług turystycznych i kulinarnych.

65-DSC_0298

Nasz pierwszy Piknik zorganizowaliśmy w 2009 roku. Był bardzo kameralne, współpracowaliśmy wtedy z jednym okolicznym domem kultury, ale z roku na rok liczba odwiedzających naszą imprezę rosła. Na naszej stronie mamy nawet SPECJALNĄ ZAKŁADKĘ, gdzie możecie przeczytać i pooglądać plakaty z naszych poprzednich Pikników.

Zatem był Piknik Rycerski, Country, ETNO, Kulinarny, a nawet Historyczny z okazji setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej. Tematy zawsze dotyczą naszych terenów, zresztą zgodnie z ideą Pikniku.

IMG_3020

IMG_2946

20150808_190309

20150808_150528

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piknik zawsze odbywał się w sierpniu, ale rok temu zostaliśmy zaproszeni do współorganizowania Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego, który odbywa się w pierwszym tygodniu września, no i pomyśleliśmy sobie, ze warto nieco opóźnić termin naszego Pikniku, żeby odbywał się w ramach tej dużej imprezy.

Zatem w tym roku zaplanowaliśmy Piknik właśnie 3 i 4 września. Całą impreza odbywa się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”, a zatem przygotowaliśmy następujący program naszej imprezy:

Zwiedzanie:
  • sobota 03.09 od godz. 14.00 – 20.00 VIII Turystyczny Piknik Dojrzałego Lata oraz warsztaty i wycieczki z przewodnikiem;
  • niedziela  04.09 od godz. 14.00 – 18.00 – warsztaty i wycieczki z przewodnikiem „Pomniki historii XX wieku na terenie bocheńszczyzny”
W ramach Weekendu z Zabytkami w sobotę 3 września 2016 od godziny 14.00 we Frankówce Małej organizujemy coroczny Piknik Dojrzałego Lata, w tym roku VIII edycja o tematyce turystycznej. Podczas tej rodzinnej imprezy chcemy pokazać gościom atrakcje turystyczne regionu bocheńsczyzny. Planujemy konkursy, animacje dla dzieci, pokazy; tradycyjnie rodzinne ognisko.

W programie między innymi:

1. Warsztaty historyczno-kulinarne związane z powstałą na Zamku w Wiśniczu pierwszą na ziemiach polskich książką kucharską „Compendium Ferculorum”. Przy tradycyjnym piecu chlebowym warsztaty poprowadzą przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej z XVII wieku, aby choć na chwilę przenieść wszystkich do staropolskiej kuchni. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę.

 2. Pomniki historii XX wieku – tereny bocheńszczyzny nie raz były areną walk w obu światowych wojnach XX wieku. Pozostały po nich niemi świadkowie w postaci rozsianych po tutejszych lasach pierwszowojennych cmentarzy, a także pomników świadczących o bohaterstwie lotników niosących pomoc powstańczej Warszawie. Właściciele Frankówki zabiorą uczestników Weekendu w krótką podróż w tę chwalebną przeszłość. O godzinie 15 i 17 w sobotę i w niedzielę odbędzie się krótkie wprowadzenie we Frankówce Małej, a następnie chętni własnym transportem pod opieką przewodnika wyruszą na około godzinną przejażdżkę w miejsca związane z wspomnianą historią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *