O NAS

FRANKÓWKA MAŁA to niewielki domek położony otoczony malowniczą i bujną przyrodą. Jest to PLENEROWY OŚRODEK, gdzie organizujemy różnego rodzaju aktywności dla grup oraz gości indywidualnych. Jednak nie musicie martwić się pogodą, ponieważ mamy wiele zadaszonych miejsc, które mogą pomieścić nawet do 100 osób w razie deszczu. Natomiast walory przyrodnicze miejsca są nieocenione – cudowne, pachnące mieszane lasy Pogórza Wielickiego, z panoramą otwartą na Beskid Wyspowy.

Frankówka Mała

Kiedy przyroda jest aktywna organizujemy wiele WARSZTATÓW PRZYRODNICZYCH , a także ETNOGRAFICZNYCH dla szkół, przedszkoli i innych instytucji. Stawiamy na interdyscyplinarność, współzawodnictwo i dużo aktywności w przekazywaniu treści. Dzieciaki mogą obcować z przyrodą, przestrzenią, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. Warsztaty są związane z porą roku, kalendarzem agrarnym, miejscem, najbliższym otoczeniem. Jako narzędzia wykorzystujemy między innymi interaktywną ścieżkę przyrodniczą, etnograficzną, questy, no i wszystkie żywe przyrodnicze elementy, które znajdują się w obrębie naszej ogrodzonej i bezpiecznej przestrzeni. Uczymy radości z obcowania z przyrodą oraz szacunku do niej i do siebie, bo przecież jesteśmy jej częścią.

Dodatkowo, jako uzupełnienie warsztatów, odwiedzamy związane z tematyką atrakcje turystyczne w niedalekiej okolicy. Zobacz nasze propozycje na stronie WYCIECZKI WOKÓŁ FRANKÓWKI MAŁEJ

Warsztaty etnograficzne #Frankówka #Mała

Kiedy jest zimno, to można się ogrzać w KUCHNI SPOTKAŃ przy tradycyjnym piecu chlebowym. To budynek położony obok Frankówki, w którym organizujemy najróżniejsze warsztaty i imprezy o charakterze kulinarnym lub rustykalnym. Właściwie jest to miejsce, które dostarcza nam ciągłych inspiracji do coraz to nowych aktywności. Oprócz „zwykłych” warsztatów kulinarnych, takich jak HECA Z PIECA lub HISTORIA OD KUCHNI, odbyły się tu także RUSTYKALNE ZRĘKOWINY, czyli kulinarny wieczór panieński, kulinarne urodziny dla dzieciaków, a nawet KOMUNIA ŚW. z warsztatami pieczenia chleba dla całej rodziny. TUTAJ można przeczytać więcej na temat naszej plenerowej Kuchni Spotkań

#FRANKÓWKA, jak i #KUCHNIA SPOTKAŃ działają od początku kwietnia do końca października, chociaż w tym roku organizowaliśmy także PIEROGOWE WARSZTATY INTEGRACYJNE w okolicach mikołajków i wyszły wspaniale. Wszyscy doskonale bawili się przy ognisku i ogrzewali ciepłem z pieca chlebowego, wiec mimo temperatury zewnętrznej atmosfera byłą bardzo gorąca. Dlatego jak tylko wpadnie Wam do głowy pomysł jakiejś imprezy (bez względu na porę roku), do której chcielibyście wykorzystać naszą przestrzeń, to jesteśmy otwarci na propozycje.

#HECA Z #PIECA