Wiejska Eskapada

Klimatyczna Wiejska Eskapada


Polska dusza       Lokalne Smaki      Spokój Przyrody 

Zapraszamy w magiczną podróż do polskiej wsi, pachnącej lasem i świeżym powietrzem. Odnajdźmy razem świat, który powoli odchodzi w zapomnienie. Delektujmy się przestrzenią, prostymi wiejskimi smakami, magicznym folklorem. Odzyskamy spokój duszy i naładowani pozytywną zielenią z ochotą powrócimy znowu do miejskiego zgiełku. Dajmy sobie tę chwilę cudownego ‘dolce far niente’ na łonie wiejskiej przyrody.

 DSC_0003-001 DSC_0118-001 DSC_0426(1)

Opis wycieczki:

Miejscem docelowym podróży jest mała, klimatyczna chatka „Frankówka Mała” położona w małej polskiej wiosce Cichawka, 40 km od Krakowa. Na miejscu jest zielony, ogrodzony teren o wielkości około 1 ha. Tu w całkowitym spokoju można oddać się odpoczynkowi, którego czas umilą nam folklorystyczne występy, konna przejażdżka po okolicy oraz moc pysznego jedzenia przygotowanego w oparciu o lokalne przysmaki.Dodatkowymi atrakcjami tego wiejskiego klimatycznego wieczoru będą, tak modne ostatnio, Kulinarne Warsztaty oraz Wielkie Ognisko.Impreza ma charakter plenerowy, także w razie niepogody biesiadę przenosimy do wspaniałej drewnianej restauracji.

Oferta podstawowa zawiera:

Pilota; przejazd na trasie Kraków – Cichawka – Kraków; na biesiadzie: zespół folklorystyczny (nauka polskich piosenek biesiadnych); warsztaty kulinarne (na przykład wspólne lepienie pierogów); wielkie ognisko; pyszne jedzenie w oparciu o lokalne smaki: chleb żarnowy, zimne i ciepłe mięsa oraz kiełbasy lokalnego przetwórcy, tradycyjne polskie pierogi, pieczenie kiełbasy i ziemniaków w ognisku, zimne napoje, kawa/herbata bo.; 2 piwa.

Dodatkowe opcje:

Przejażdżka konnym wozem; wycieczka krajoznawcza do pięknego zamku w Nowym Wiśniczu, zwanego ‘Małym Wawelem’ oraz do Lipnicy Murowanej słynącej z drewnianego kościoła pod wezwaniem św. Leonarda, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO; wycieczka do Kopalni Soli w Bochni lub Wieliczce

Dodatkowo możliwość zakupienia różnych lokalnych wyrobów kulinarnych i nie tylko.

Czas trwania imprezy: około 6 godzin z przejazdem

Cena: od 89 PLN za osobę dorosłą