Współpraca – PAKIETY TURYSTYCZNE Z GRUDKĄ SOLI

AnkietaTworzeniePakietowTurystycznych

Znajdujemy się w okolicy dwóch niekwestionowanych atrakcji turystycznych wpisanych na Światową Listę UNESCO – Kopalni Soli w Bochni i Kopalni Soli w Wieliczce.

Wykorzystując to sąsiedztwo, pragniemy, przy współpracy wielu instytucji, stworzyć markowy produkt lokalny oraz pakiety turystyczne oparte o tematykę SOLI w szerokim kontekście – historia (rozwój kopalń, szlaków solnych na przestrzeni wieków), turystyczne-regionalne (szlakom handlowym rozwijały się ośrodki, budowano zamki warowne, zmieniano obyczaje), kulinarne (jak jadano, kiedy sól była na wagę złota), edukacyjne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy!

1-20151029_104727

W październiku odbyło się pierwsze spotkanie w Bochni, w którym brali udział m.in przedstawiciele Starostwa Bocheńskiego, Urzędu Miasta Bochnia, LGD Dolina Raby oraz osoby zarządzające instytucjami turystyki i kultury z naszego obszaru. Wstępnie ustalaliśmy dalszy plan działania.

3 listopada 2015 roku odbędzie się ponowne WARSZTATOWE SPOTKANIE na zamku w Niepołomicach, podczas którego będziemy rozmawiać już bardziej szczegółowo. Aby łatwiej było nam pracować lider projektu Fundacja „Salina NOVA” z Bochni przygotowało specjalną ankietę, którą można pobrać TUTAJ:  AnkietaTworzeniePakietowTurystycznych

Liderem projektu jest Fundacja „Salina NOVA” z Bochni. Wszystkich zainteresowanych prosimy o  telefoniczne potwierdzenie do dnia 31 października br. do koorydnatora projektu Adama Piskóra, tel. 606 39 88 56,
e-mail: adam.piskor@salinanova.org