WARSZTATY

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Ekologia to obecnie najważniejsza dziedzina, którą powinniśmy się zajmować. Ziemia musi znosić naszą, ludzką działalność, nasz rozwój cywilizacyjny, tony śmieci i „zanieczyszczaczy” powietrza, wód, gruntów. Najważniejsze jest to, aby w młodym pokoleniu wykształcać odpowiednie postawy ekologiczne! Aktywne warsztaty ekologiczne to doskonały pomysł, aby przekazywać te treści.

EKOLOGIA TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ

Na naszych warsztatach próbujemy w młodym człowieku rozbudzać miłość i szacunek do przyrody. Im szybciej edukacja ekologiczna stanie się częścią naszego życia, tym mamy większą pewność, że będziemy prawidłowo żyć, w symbiozie z przyrodą. Ważne też, abyśmy zdali sobie sprawę, jak nasza działalność (dobra lub zła) wpływa na nasze środowisko, na przykład na pogodę oraz zasoby wodne.

WARSZTATY EKOLOGICZNE – TEMATY:

1. CZTERY ŻYWIOŁY – EKOLOGICZNA GRA TERENOWA

Dzieci zostają podzielone na 4 zespoły i rozwiązują zadania z wykorzystaniem interaktywnej ścieżki edukacyjnej.

2. CZY ZASYPIĄ NAS ŚMIECI

Warsztaty recyklingowe. Nauka dokładnej segregacji odpadów oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem odpadów.

3. POGODA

Jak na nią wpływamy, czyli o ochronie środowiska naturalnego.

4. WIELKA WYPRAWA KROPELKI

Wszyscy wiemy, że woda to życie i gdyby jej zabrakło byłby kłopot. Będziemy towarzyszyć kropelce w jej podróży i dowiemy się naprawdę fascynujących rzeczy!

Zaplanuj wycieczkę z warsztatami we Frankówce!

Opowieści o elementach architektonicznych drewnianych kościółków – Kościół pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie – WARSZTATY ETNOGRAFICZNE