WYCIECZKIWYCIECZKI Z WARSZTATAMI

WYCIECZKA ETNOGRAFICZNA – CZY WIESZ SKĄD JESTEŚ…

RUSZAJ W BOCHEŃSKĄ KRAINĘ ODNALEŹĆ SWOJE DZIEDZICTWO…

Wszystkie wycieczki wokół Frankówki Małej w piękną, malowniczą i pełną ciekawych zabytków, organizujemy KOMPLEKSOWO. To znaczy, organizujemy autokar, zabieramy grupę spod szkoły. Następnie wraz z pilotem/przewodnikiem wszyscy jadą zwiedzać ciekawe miejsca. Ta część trwa w zależności od programu od 2 do 4 godzin. Potem grupa przyjeżdża do Frankówki na aktywne warsztaty i gry terenowe związane tematycznie z wycieczką. Dodatkowo istnieje opcja zorganizowania posiłku lub obiadu. TUTAJ możesz sprawdzić propozycje innych wycieczek w warsztatami.

WIZYTA W WYJĄTKOWYM MUZEUM

Wizytę w ETNOmuzeum, prywatnym muzeum stworzonym kilkadziesiąt lat temu przez pana Józefa Klubę (ślusarza, organistę i kustosza kościoła w Sobolowie), łączymy zwykle z WARSZTATAMI ETNOGRAFICZNYMI. Właściciel zebrał tu pokaźny zbiór przeróżnych sprzętów, od tych gospodarskich, rzemieślniczych i użytkowych używanych niegdyś w domach chłopskich i ziemiańskich na tych terenach. Możemy tu zapoznać się z porządkiem prac gospodarskich, zwyczajami i tradycjami związanymi z wsią, zawodami na wsi. To wszystko można zaliczyć do tematyki EDUKACJI REGIONALNEJ.

SZLAK ARCHITEKTURY DREWNANEJ W BOCHEŃSKIEJ KRAINIE

Wracając z ETNOmuzeum wstępujemy również do drewnianego kościółka, którego początki sięgają połowy XIV w. Został wpisany na Małopolski Szlak Architektury Drewnianej. Tu uczestnicy wycieczki dowiedzą się między innymi co to jest GONT, SOBOTY, WIEŻYCZKA NA SYGNATURKĘ. Kilka informacji z historii sztuki w tej malowniczej wiejskiej krainie z pewnością pozwoli na pełniejszy kontakt z architekturą na innych wycieczkach.

Po powrocie do Frankówki Małej podczas aktywnych warsztatów w formie gry terenowej utrwalimy nowe informacje.

Zaplanuj wycieczkę z warsztatami we Frankówce!

Opowieści o elementach architektonicznych drewnianych kościółków – Kościół pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie – WARSZTATY ETNOGRAFICZNE

Jeden komentarz do “WYCIECZKA ETNOGRAFICZNA – CZY WIESZ SKĄD JESTEŚ…

Możliwość komentowania została wyłączona.